FLAMİNGO KÖY TARİHÇEMİZ

“Şehrin stresinden uzak tamamen doğal organik ürünlerden oluşan kahvaltı veya günün yorgunluğunu bir söğüt ağacının altına kurulan hamakta içilen nargile ile üstünüzden atmak.” Hayal gibi gelse de hayal değil. Flamingo Köy olarak istanbul’da yaşayan daha doğrusu yaşamaya çalışan ki; O İstanbul dünyanın en kalabalık metropollerinden biri, aynı zamanda dünyanın en yoğun en stresli trafiğine sahip bir megakent. Flamingo Köy Kahvaltı ve Barbekü hizmetleri veren tesisimizde İstanbul çatalca ilçesinde sizlere köy hayatını yaşama imkanı sağlıyoruz.

Flamingo Köy Doğal Yaşam Parkı

Şehir yaşamının zorlukları olduğu kadar köy yaşamı da zorluklarla doludur. Köy hayatı tüm doğal güzellikleri ile cezbedici gelse bile şehirde yaşamaya alışan bir insanın köy yaşamına alışması kolay kolay görülmüş değildir. Odun toplamak hayvanlarla ilgilenmek ateş yakmak gibi köy hayatının doğal akışı içerisinde yer alan gündelik işler ile uğraşmadan sadece ve sadece köy hayatının güzelliklerini yaşamak. Kulağa mükemmel geliyor değil mi?

Köy Hayatını Şehirde Yaşama Fırsatı

Flamingo köy olarak misafirlerimize köy hayatını köy yaşamının zorluklarını hissettirmeden yaşatmak ve insanların doğa içerisinde kendilerini güncellemesini sağlamayı kendimize amaç edindik. Bu yüzden tüm sebze ve meyvelerimiz kendi dalında ve koparılmak için sizleri bekliyor.

Hepimizin çocukluk yılları hayallerle dolu ve hayallerle süslüydü. Peşlerinde koşmak istediğimiz, bazen zorlansak da düşe kalka peşlerinden koşmaya devam ettiğimiz hayaller. Böyle bir hayaldi Flamingo Köy, ve artık o köy var.

Çocukluğu köyde; kuşlar, meyveler, ağaçlar arasında geçmiş ve onları çok seven biri olarak, ortaokulu bitirip İstanbul’a gelirken hayallerimi de peşimden getirmiştim.Üniversiteyi bitirip çalışmaya başlayınca İstanbul’a yakın bir yerde arazi alarak çocukluğumda ki doğal yaşamıma devam etme hayalimi gerçekleştirmek için imkanlarımı zorlamaya başladım.

Ve nihanet; 1990 yılında bugünkü Flamingo Köy’ümüzün 20.000 m2 olan ve ortasından İstanbul’a hayat veren Karasu deresinin geçtiği arazisini satın aldım.Bir çocuğu büyütürcesine köyümüzü büyüttük, güzelleştirdik ve bugünkü haline getirdik.

Bunca zamandan beri tüm dostlarımızı burada ağırladık ve onlarla çok güzel mutluluklar yaşadık.

Birlikte mutlu olmak ve de eğitime katkı için artık bu köy, Flamingo Köy’ü hepimizin.

Saygılarımızla

DSC_0052
kurumsal